Zintegrowany wał dogniatający FlexPack firmy Lemken – NOWOŚĆ 2012

W przeciwieństwie do starszych wałów o stałej szerokości roboczej nowe urządzenie FlexPack automatycznie dostosowuje się do szerokości roboczej pługa, gdyż szkielet wału przemieszcza się równolegle do pługa. Dzięki temu unika się dwukrotnego ugniatania pasów ziemi, gdy pług nie wykorzystuje swej pełnej szerokości roboczej. Tylko nowe urządzenie FlexPack gwarantuje jednolitą rekonsolidację gleby. Kolejną zaletą jest fakt, że FlexPack można również stosować podczas pierwszego przejazdu, zaś wał nadaje się do pracy zarówno na uwrociach, jak i bocznych krawędziach pola.

lemken flexpack 002 Zintegrowany wał dogniatający FlexPack firmy Lemken   NOWOŚĆ 2012

Pierścienie wału o średnicy 60 cm i przekroju V zainstalowano parami. Zapewnia to pracę bez zbrylania, co z kolei oznacza doskonałą siłę nacisku i brak zbytniego zagłębiania się pierścieni w glebie. Obciążenie przenoszone na FlexPack można regulować hydraulicznie w taki sposób, by uzyskać optymalną konsolidację w konkretnych warunkach.

lemken flexpack 003 Zintegrowany wał dogniatający FlexPack firmy Lemken   NOWOŚĆ 2012

Lemken rozpocznie produkcję FlexPack do pługa zawieszanego Juwel 8 oraz pługów półzawieszanych Diamant 12 od lata 2012 roku.

 

źródło: www.lemken.com.pl