Nowa VENTA 330 uzupełnia gamę kompaktowych agregatów uprawowo-siewnych KUHN

Gama siewników pneumatycznych VENTA 100, obejmująca modele z redlicami piersiowymi (VENTA 310) i jednotalerzowymi (VENTA 320), powiększa się wraz z wprowadzeniem na rynek nowego siewnika VENTA 330.

Przy szerokości roboczej wynoszącej 3 m, cała gama jest dostępna w wersjach 20- i 24-rzędowych z rozstawem odpowiednio 15 i 12,5 cm. Siewnik VENTA 330 jest wyposażony w sekcje wysiewające SEEDFLEX 100, z dwoma talerzami przesuniętymi względem siebie o 41 mm, które otwierają bruzdę. Podwójne talerze są zamontowane na równoległoboku i wyposażone w koła dogniatające, które precyzyjnie kontrolują głębokość siewu i optymalizują kontakt nasion z glebą. Odległość pomiędzy 2 rzędami sekcji wysiewających wynosi 15 cm, co ułatwia pracę w resztkach roślinnych. Nacisk redlic każdej sekcji wysiewającej można regulować (do 40 kg), aby utrzymać wystarczający docisk i zapewnić odpowiednie zagęszczenie w suchych warunkach lub podczas głębokiego siewu z dużą prędkością.

Jakie inne nowe funkcje oferuje seria VENTA 100?

Firma KUHN oferuje obecnie liczne rozwiązania elektroniczne, które można dostosować do każdego typu ciągnika. Siew może być kontrolowany za pomocą terminala ISOBUS VTI 60, CCI 800 lub CCI 1200 lub dowolnego innego terminala ISOBUS dostępnego w gospodarstwie. Terminal KUHN VT 30 to idealne rozwiązanie dla ciągników bez magistrali ISOBUS! Wystarczy jeden przewód zasilający, aby przełączyć się z jednego urządzenia na drugie. Jest to ważna zmiana w stosunku do istniejących wersji siewników VENTA 100, które są wyposażone w sterownik QUANTRON S-2 (bez ISOBUS).

Szybkie i łatwe podczepianie

Siewniki z serii VENTA 100 są kompatybilne z bronami wirnikowymi HRB 302, HRB 303, HR 304 i HR 3004, które mogą współpracować z ciągnikami o dużej mocy, do 250 KM. Podczepianie i odczepianie jest szybkie i łatwe, dzięki specjalnym elementom mocującym.

Lekka i kompaktowa konstrukcja

Siewnik jest bezpośrednio przymocowany do ramy brony wirnikowej, a 850-litrowy zbiornik jest umieszczony z przodu, dzięki czemu środek ciężkości maszyny znajduje się bardzo blisko ciągnika. Przynosi to widoczne korzyści: zwrotność, mniejsze wymagania względem siły udźwigu i doskonałą widoczność na sekcje wysiewające. Konstrukcja siewników VENTA 100 sprawia, że są dobrze dopasowane do małych ciągników (od 120 KM).

Precyzyjny i niezawodny system dozowania

Objętościowy aparat wysiewający z napędem elektrycznym zapewnia precyzyjne dawkowanie od 1 do 430 kg/ha. Nie ma konieczności demontażu lub wymiany elementów aparatu wysiewającego, nawet w przypadku wysiewu małych nasion.

Łatwa i intuicyjna obsługa

Wszystkie najważniejsze ustawienia maszyny można szybko i łatwo regulować. Przykładowo, regulacja głębokości siewu odbywa się centralnie w dwóch punktach i jest niezależna od głębokości roboczej brony wirnikowej. Dostęp do aparatu wysiewającego jest łatwy, a przycisk stop/start umożliwia zarządzanie próbami kręconymi bez konieczności wchodzenia do kabiny.

 

Źródło: KUHN