Magazynowanie – nowe znaczenie w dobie kryzysu

Sytuacja gospodarcza na świecie i narastający kryzys energetyczny spowodowały, że pojęcie „magazynowanie” zyskało zupełnie nowe znaczenie. Dotyczy to wielkiego przemysłu, małego biznesu jak również rolnictwa. W dzisiejszych czasach zapobiegliwy przedsiębiorca stara się zaopatrzyć w środki do produkcji związane ze swoją działalnością w najbardziej opłacalnym momencie tak aby zniwelować wzrost kosztów produkcji oraz aby zabezpieczyć się na ewentualne przerwy w łańcuchu dostaw. Przedsiębiorstwa branży agro i duże gospodarstwa rolne także bacznie obserwują rynki i oprócz magazynowania swoich płodów rolnych dbają o wcześniejsze zaopatrzenie się w paliwa i środki do produkcji. „Magazynowanie” to słowo klucz do mądrego przetrwania trudnych czasów.

Rolnictwo jak i przemysł boleśnie odczuwa skutki drożyzny i niestabilnych dostaw paliw i środków do produkcji. Rolnictwo najbardziej dotyka to w zakresie cen paliw – olej napędowy, biopaliwa, AdBlue oraz gaz LPG i olej opałowy służący np. do ogrzewania suszarni ziarna. Problem dotyczy także nawozów płynnych RSM oraz środków chłodniczych do zaopatrywania chłodni spożywczych. Małe gospodarstwa rolne najczęściej przechowują wymienione produkty w zbiornikach z tworzyw sztucznych z mini stacjami dystrybucji jednak te duże stawiają na profesjonalne zbiorniki wielkoobjętościowe, oparte o nowoczesne technologie wykonania z profesjonalnymi stacjami dystrybucji w różnych konfiguracjach.

 

 

CGH Polska, światowy producent zbiorników przemysłowych, posiadający ogromne doświadczenie w sektorze magazynowania także dostrzega zmiany trendów na rynku.

Nowa sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie wpłynęła na postawy wobec rozwiązań grzewczych. Historycznie każdy mógł polegać na węglu i gazie ziemnym, które były naturalnym i bezpiecznym źródłem ciepła zarówno dla firm, jak i gospodarstw domowych.

Obecnie poszukuje się alternatywnych źródeł energii. Z tego powodu m.in. rośnie zapotrzebowanie na zbiorniki do przechowywania oleju opałowego i biodiesla oraz LPG.  Klienci zyskują większą niezależność i bezpieczeństwo dzięki szerszemu wyborowi i dostępności źródeł energii.

W efekcie CGH Polska realizuje zamówienia na bazy magazynowe na ww. materiały. Projekty składają się z podziemnych jaki nadziemnych zbiorników magazynowych, które zabezpieczają zapotrzebowanie na paliwo.

 

Dla amerykańskiej firmy CGH Polska zaprojektowała 48 zbiorników, w tym dwa ze stali nierdzewnej o jednorodnej powierzchni uzyskanej metodą szkiełkowania. Polepszającą odporność na korozję wżerową i naprężeniową. Jednopłaszczowe zbiorniki naziemne mają pojemność 50 m3. Amerykańska firma, która skorzysta ze zbiorników Grupy CGH, produkuje powłokę poliuretanową wykorzystywaną w przemyśle motoryzacyjnym, poszukując optymalizacji kosztów, co Grupa CGH jest gotowa zapewnić. – komentuje Robert Jóźwiak – Dyrektor Sprzedaży CGH Polska Sp. z o.o.

maxresdefault Magazynowanie – nowe znaczenie w dobie kryzysu

 

Firma jest w stanie zaoferować zbiorniki dwupłaszczowe, z płaszczem wewnętrznym wykonanym ze stali nierdzewnej, i płaszczem zewnętrznym wykonanym ze stali węglowej. Zbiornik naziemny może być wyposażony w izolację z wełny mineralnej, a kable grzejne z certyfikatem ATEX odpowiadają za utrzymanie temperatury zimą.

 

CGH Polska dostarcza także zbiorniki na alternatywne czynniki chłodnicze. Są to gazy wykorzystywane w przemyśle chłodniczym i klimatyzacyjnym oraz w segmencie budowlanym, gdzie wykorzystywane są do produkcji materiałów termoizolacyjnych.

Dowodem ogromnego doświadczenia firmy CGH jest jednopłaszczowy, poziomy, naziemny zbiornik ciśnieniowy. Zaprojektowany do przechowywania gazów R152a i R600a, które wchodzą w skład omawianych alternatywnych czynników chłodniczych. Zaprojektowany zgodnie ze standardem AD2000 zbiornik pracuje w szerokim zakresie temperatur od -40°C do +37°C. Płaszcz zbiornika wykonany jest ze stali P355. Jako zabezpieczenie antykorozyjne zastosowano białą farbę, chroniącą medium przed przegrzaniem latem. Zainstalowano również dodatkowe systemy chłodzenia – instalacja tryskaczowa oraz osłona solarna pomagają utrzymać temperaturę gazu na pożądanym poziomie.

 

CGH Polska wśród szerokiego asortymentu zbiorników oferuje:

Zbiorniki paliwowe

Zbiorniki do AdBlue

Kompaktowe stacje paliw

Zbiorniki na biopaliwa

Zbiorniki na olej opałowy

Zbiorniki LPG

Zbiorniki magazynowe do wody

Zbiorniki kwasoodporne

Zbiorniki na nawozy

Zbiorniki na gazy chłodnicze

i wiele innych, wysoce specjalistycznych produktów.

Zbiorniki wymienione powyżej znakomicie sprawdzą się także w sektorze rolniczym i pozwolą na profesjonalne magazynowanie paliw i środków do produkcji w dobie niestabilnej gospodarki w Polsce i na świecie.

 

M.K. / www.maszynydlafarmera.pl